تهران

سه شنبه 08 مهر 1399

نجات بانوی ۵۰ ساله در ارتفاعات شمیرانات

کوهنورد ۵۰ ساله در ارتفاعات دار آباد توسط عوامل هلال احمر شهرستان شمیرانات نجات یافت.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران، بعد از ظهر امروز طی اطلاع مردمی به مرکز کنترل و هماهنگی جمعیت عملیات هلال احمر استان تهران مبنی بر آسیب شدید پای  کوهنورد بانوی ۵۰ ساله در منطقه کبوترخان دارآباد، سریعا یک تیم عملیاتی از پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند به محل حادثه اعزام شد. 
 پس از رسیدن تیم عملیاتی به محل حادثه و ارزیابی اولیه، مشخص شد این کوهنورد دچار شکستگی شده است و نجاتگران پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی و تثبیت فیزیکی، مصدوم را به پائین ارتفاعات منتقل و جهت اعزام به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.
همچنین بانوی ۲۵ ساله ای که دچار آسیب‌دیدگی در مچ پا شده بود توسط عوامل عملیاتی پایگاه امداد و نجات کوهستان امداد رسانی شد.
نجاتگران پس از رسیدن به محل حادثه اقدامات اولیه و تثبیت فیزیکی مصدوم را انجام و به دلیل دشواری در حرکت، وی را به محل امن منتقل کرده و در نهایت با رضایت شخصی مرخص گردید‌.
بنا بر این گزارش، داشتن لوازم مخصوص کوهنوردی از الزامات این رشته است و کوهنوردان حتماً از کفش مخصوص استفاده تا دچار آسیب‌دیدگی نشوند.
شایان ذکر است جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات دارای سه پایگاه امداد و نجات کوهستان در مناطق شیر پلا، دربند و کلکچال  است و کوهنوردان می توانند در صورت بروز حادثه با شماره ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران تماس حاصل کنند.
 
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *