تهران

جمعه 28 خرداد 1400
به مناسبت هفته هلال احمر برگزار شد

نشست معاون استاندار تهران و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران

به مناسبت گرامیداشت هفته هلال احمر، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران و شورای معاونین این جمعیت دیدار و گفت و گو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ در اولین روز از گرامیداشت هفته هلال احمر، طی نشستی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران و شورای معاونین این جمعیت در ستاد هلال احمر استان دیدار و در خصوص مسائل و چالش های پیش روی فعالیت این نهاد عام المنفعه گفت و گو کرد. 

 

شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم، گزارشی از اقدامات و مأموریت های گذشته و جاری جمعیت هلال احمر در سطح استان تهران را تشریح و دغدغه ها و چالش های پیش روی مسیر خدمت را بازگو کرد. 

 

در ادامه چراغعلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران ضمن تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اظهار کرد: حامل پیام تبریک استاندار تهران بمناسبت آغاز گرامیداشت هفته هلال احمر هستم و برای تک تک مدیران، کارکنان و اعضای داوطلب این نهاد خدمت رسان آرزوی موفقیت و سلامتی دارم. 

 

وی ادامه داد: یکی از تعاملات مهمی که می تواند توسط استانداری تهران و جمعیت هلال احمر استان تهران صورت گیرد، تسهیل در امر تأسیس خانه های هلال است که ۶۰۰ دهیاری در خصوص تأسیس این خانه ها و همچنین آموزش و افزایش تاب آوری جوامع روستایی در مواجهه به بحران ها و همچنین مشارکت اجتماعی این عزیزان، آماده این حرکت مهم و تاثیرگذار هستند. 

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران بیان کرد: در استان تهران به ویژه پایتخت، با حوادث مختلفی روبرو هستیم و از این بابت نگرانی هایی بالاخص در حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل وجود دارد اما با شکل گیری برنامه ریزی ها و اقدامات پیشگیرانه و آمادگی ایجاد شده و با وجود دستگاه های همیشه در صحنه ای همچون جمعیت هلال احمر، بسیار امیدوار هستیم تا در صورت وقوع هر بحران و حادثه احتمالی، پاسخ گویی مناسبی برای حوادث را شاهد باشیم. 

 

چراغعلی ادامه داد: یکی از انتظارات استانداری تهران از صدا و سیما در حوزه آموزش و اطلاع رسانی و ارائه نکات پیشگیرانه و همکاری بیشتری با دستگاه های غیر تبلیغاتی و خدمت رسانی همچون جمعیت هلال احمر است و انتظار داریم رسانه ملی برای آموزش و اطلاع رسانی لازم در حوزه پیشگیری از بحران ها و افزایش دانش عمومی، همکاری های بیشتر و قابل توجهی را با نهادهای تخصصی حوزه آموزش های آمادگی در برابر مخاطرات، به ویژه جمعیت هلال احمر داشته باشد. 

 

سپس درجاتی، مدیر کل بحران استانداری تهران ضمن تبریک هفته هلال احمر و تشکر از نیروهای خدوم جمعیت هلال احمر که در تمامی حوادث و بحران ها درخشیده اند، گفت: تمام تلاش خود را در جهت رفع دغدغه ها و مشکلات جمعیت هلال احمر استان تهران که در توان استانداری تهران باشد خواهیم کرد. 

بنا بر این گزارش؛ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و شورای معاونان جمعیت هلال احمر استان تهران، مدیر کل امور شهرداری های استانداری تهران و همچنین جمعی از شهرداران چند شهر استان تهران نیز در این نشست حضور داشتند. 

 

شایان ذکر است در پایان این نشست، مسئولان حاضر، از امکانات و تجهیزات و سیستم های فعال در ستاد جمعیت هلال احمر استان تهران که در قالب مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات و مرکز پاسخگویی ۱۱۲ به هموطنان خدمت رسانی می نمایند بازدید کردند.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *