تهران

جمعه 28 خرداد 1400

نجاتگران هلال احمرشمیرانات خانم گمشده در ارتفاعات دارآباد را نجات دادند.

سرپرست جمعیت هلال احمر شمیرانات اعلام کرد: نجاتگران شهرستان، خانم ۳۹ ساله‌ای که در ارتفاعات دارآباد مفقود شده بود، با بیش از ۳ ساعت عملیات نجات دادند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرشمیرانات؛جمال شریفی سرپرست جمعیت هلال احمر  بیان داشت: ساعت ۱۸ امروز در پی اعلام حضوری یکی از همنوردان به پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند مبنی بر مفقود شدن خانمی ۳۹ ساله در مسیر بازگشت از کوه به دلیل خارج شدن از مسیر اصلی کوهنوردی در منطقه دارآباد (چشمه نارون)، سریعاً یک تیم جستجو و نجات از پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند به محل اعزام شد.

وی افزود: نجاتگران پس از ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه جستجو در منطقه موفق شدند آدرس دقیق را در ارتباط تلفنی بافرد گرفتار شده از طریق ارسال لوکیشن (location) واتساپ و ارسال آن به یکی از نجاتگران پیدا کنند و در نهایت وی را تا پایین کوه همراهی کردند.

گفتنی است، این عملیات در ساعت ۲۱:۱۵ با موفقیت پایان یافت.
شریفی سرپرست جمعیت هلال احمر شمیرانات توصیه کرد: با توجه به شرایط منطقه و حوادث متعددی که برای کوهنوردان و گردشگران رخ می‌دهد، نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

شمیرانات دارای پنج پایگاه امداد و نجات در گردنه قوچک (ورودی لواسانات و رودبار قصران)، دربند، کلکچال، شیرپلا و نمایشگاه بین المللی است.

شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کنند.

انتهای خبر/۲۰۱۸

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *