تهران

جمعه 03 بهمن 1399

امداد رسانی زمینی و هوایی نجاتگران هلال احمر به دو مصدوم در ارتفاعات شیرپلای تهران

عوامل عملیاتی جمعیت هلال احمر استان تهران با همکاری امداد هوایی به دو کوهنورد آسیب دیده در ارتفاعات شیرپلا در صمال تهران امدادرسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران، شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران اظهار کرد:
 
در ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز جمعه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۹، گزارشی مبنی بر سقوط یک کوهنورد آقا و در پی آن ترومای سر و کاهش سطح هوشیاری در ارتفاعات شیر‌‌پلا که در شمال تهران و در شهرستان شمیرانات واقع است به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر استان تهران گزارش شد. 
 
وی ادامه داد: بلافاصله یک تیم عملیاتی از پایگاه امداد و نجات کوهستان شیرپلا به محل حادثه اعزام و پس از ارزیابی اولیه مشخص شد، این فرد پس از سقوط از ارتفاع محدودی و آسیب‌دیدگی در ناحیه سر و در رفتگی کتف، با کاهش سطح هوشیاری نیز روبرو شده است. 
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به این که با توجه به وخامت حال مصدوم، جهت تسریع در انتقال وی به پایین ارتفاعات و سپس تحویل به مرکز درمانی، درخواست بالگرد می شود، عنوان کرد: امدادگران پس از انجام اقدامات اولیه، این فرد را به محل امن منتقل نموده و جهت اعزام وی به مرکز درمانی برای تسریع در اقدامات درمانی وی، درخواست امداد هوایی از سازمان امداد و نجات می نمایند. 
 
فتحی اضافه کرد: همزمان با این حادثه نیز خانمی با بروز علائم ارتفاع زدگی و مشکلات تنفسی به پایگاه امداد و نجات شیر‌‌پلا مراجعه و درخواست امداد رسانی می کند. 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران تصریح کرد: امدادگران اقدامات اولیه را برای این خانم کوهنورد انجام داده و برای جلوگیری از تشدید علائم وی و پس از فرود بالگرد در پد شیرپلا، به همراه مصدوم اصلی و توسط بالگرد، به سازمان امداد و نجات انتقال پیدا کردند. 
 
وی با بیان این که ساعات امکان پرواز بالگردها محدود می باشد خاطر نشان کرد: بالگرد های امدادی جمعیت هلال احمر قادرند صرفاً در ساعات مشخص روز و تا پیش از تاریکی هوا و همچنین در شرایط مناسب آب و هوایی به پرواز درآیند و در این عملیات که در ساعات پایانی روز انجام شد، سعی گردید بلافاصله از ظرفیت امداد هوایی برای نجات جان مصدومان استفاده نماییم که پس از این پرواز و برای انجام اقدامات تکمیلی درمانی، مصدومان پس از انتقال به سازمان امداد و نجات هلال احمر، جهت اعزام به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس شدند. 
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران با تأکید بر این که کوهنوردان و کوه‌پیمایان قبل از عزیمت به کوهستان، تجهیزات لازم را داشته باشند، افزود: بارها تأکید کرده ایم که کوهنوردان و کوه پیمایان قبل از عزیمت به ارتفاعات، از تجهیزات مناسب و استاندارد هر شرایط آب و هوایی و کوهستانی مجهز باشند تا دچار حادثه نشوند؛ شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر نیز به عنوان ندای امداد و نجات در طول ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی به هموطنانی که با حوادث جاده ای یا کوهستان مواجه می شوند می باشد.
انتهای پیام/
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *