تهران

چهارشنبه 06 بهمن 1400

پس از ۱۵ ساعت جستجو سه کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات لواسانات تهران پیدا شدند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران از نجات سه کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات لواسانات پس از ۱۵ ساعت جستجو توسط عوامل عملیاتی این جمعیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران، ساعت ۲۱ شب گذشته گزارشی مبنی بر مفقود شدن سه کوهنورد در ارتفاعات لواسانات به ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران اعلام گردید که بلافاصله یک تیم ۵ نفره به منطقه احتمالی مفقود شدن این کوهنوردان اعزام شد. 
 
وی گفت: عملیات جستجو علی رقم تاریکی منطقه و بارش شدید و عدم وجود دید مناسب تا ساعت ۵ بامداد ادامه داشت اما متأسفانه این کوهنوردان پیدا نشدند. 
 
فتحی با اشاره به این که امکان جستجوی هوایی به دلیل شرایط جوی مهیا نبود، بیان کرد: با روشن تر شدن هوا، دو تیم دیگر از هلال احمر شهرستان شمیرانات، یک تیم از تهران و تیم واکنش سریع هلال احمر  استان تهران به منطقه احتمالی مفقود شدن این کوهنوردان اعزام و جستجوی زمینی گسترده ای آغاز شد. 
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران اضافه کرد: حدود ۳۰ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر استان تهران عملیات جستجو را انجام و پس از ۱۵ ساعت موفق شدند از این سه کوهنورد که حال عمومی آن ها مساعد گزارش شده بود، اطلاعاتی کسب و این افراد را پیدا کنند. 
 
این مقام مسئول تصریح کرد: کوهنوردان که دو آقا و یک خانم بودند در حال انتقال به مکان امن هستند و در صورت نیاز به مراقبت های پزشکی، به مرکز درمانی اعزام خواهند شد. 
 
فتحی ادامه داد: بارها از رسانه ملی هشدار به کوهنوردان داده شده بود که با توجه به آغاز بارش های شدید و شرایط جوی، از صعود به ارتفاعات خودداری نمایند، لذا مجددا از کوهنوردان درخواست می کنیم تا صعود خود را تا رسیدن وضعیت آب و هوایی به شرایط پایدارتر، به زمان مناسب تری موکول نمایند و در صورت بروز هرگونه حادثه ای با شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.
انتهای پیام/
کلمات کلیدی
دینا حقی
تهیه کننده:

دینا حقی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *