تهران

چهارشنبه 06 بهمن 1400

برگزاری دوره عمومی امداد و نجات ویژه برادران امدادگر جمعیت هلال احمر شمیرانات

درجمعیت هلال احمر شمیرانات دوره حضوری عمومی امداد و نجات با رعایت پروتکل های بهداشتی در جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات ؛ با وجود شیوع بیماری کرونا در سال جاری دوره های آموزشی  بصورت غیر حضوری برگزار شد ، اما برای تعلیم نیروهای امدادی جهت پاسخگویی به حوادث احتمالی ، دوره های حضوری عمومی امداد و نجات بر اساس دستورالعمل های بهداشتی و برنامه ریزی های مدون با ظرفیت محدود برگزار شد.

جمال شریفی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات در خصوص برگزاری این دوره اظهار کرد: به روز رسانی اطلاعات امدادی و آماده به کار بودن نیروهای امدادی برای ارائه بهینه خدمات امدادی لازم است و همچنین حضور برادران امدادگر در برخی از عملیات ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

شریفی افزود : این دوره آموزشی در جمعیت هلال احمر شمیرانات ویژه برادران علاقمند برگزار شد؛ فراگیران با توجه به گذراندن پیش نیازهای دوره فوق در دوره  حضور داشتند و این آموزش ها بصورت تئوری و عملی را توسط مربی هلال احمر فراگرفتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات تصریح کرد :مباحث دوره بر اساس طبقه بندی آموزش و پژوهش هلال احمر ارائه شد و در پایان دوره به پذیرفته شدگان گواهینامه رسمی اعطاء شد.

وی بیان کرد : این دوره که بصورت دو بخش مجزا ۸۰ ساعت عمومی امداد و ۸۰ ساعت عمومی نجات بوده و فراگیرانی که علاقمند به همکاری در  فعالیت های امدادی باشند ، میتوانند فعالیت داوطلبانه خود را در حیطه امداد و نجات ادامه دهند.

گفتنی است دوره آموزشی عمومی امداد و نجات پیش نیاز دوره های تخصصی امداد و نجات است و شرط شرکت در دوره های تخصصی عضویت در جمعیت هلال احمر می باشد.

انتهای پیام / ۲۰۱۰ 

کلمات کلیدی
الهام نظری
تهیه کننده:

الهام نظری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *