تهران

چهارشنبه 06 بهمن 1400

برگزاری دوره آموزش عمومی امداد و عمومی نجات ویژه خواهران در جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات از برگزاری دوره آموزش عمومی امداد و نجات ویژه خواهران درجمعیت هلال احمر شمیرانات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات؛

جمال شریفی رئیس هلال احمر شهرستان شمیرانات گفت : لزوم آمادگی در برابر سوانح و پاسخگویی سریع به حوادث احتمالی و به جهت آماده سازی اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر برای شرکت در مانورها و عملیات های امدادی ، دوره آموزش عمومی امداد و عمومی نجات ویژه خواهران در جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات برگزار شد.

جمال شریفی با بیان اینکه برگزاری این دوره ها به جهت لزوم آمادگی امدادگران و نجاتگران در سوانح و در راستای توسعه سطح آموزش ها و ارتقای ایمنی سطح جامعه از سوی آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر تعیین شده است، تصریح کرد: هدف از برگزاری این دوره، بالا بردن سطح کیفی آموزشی امدادگران و نجاتگران هلال احمر شهرستان شمیرانات و حضور در عملیات های امدادی است ؛ بانوان امدادگر نیز توانایی لازم در برخی از عملیات های امدادی را دارند و نیاز به بانوان امدادگر از اهمیت ویژه ای برخوردار است از این رو آموزش مباحث امدادی بسیار حائز می باشد.

این مقام مسئول افزود : فراگیران در این دوره بر اساس سرفصل های آموزشی مشخص شده با مباحثی شامل : آشنایی با وظایف امدادگران و آسیب دیدگان ،ایمنی در صحنه عملیات، شناخت سوانح ، آشنایی با سازمان های ملی و بین المللی پاسخ به سوانح ، آشنایی مقدماتی با سامانه هشدار ، ارزیابی سوانح ، آشنایی با عملیات لجستیک (پشتیبانی عملیات ) در امداد رسانی و همچنین مبانی کار تیمی آشنا می شوند .

شریفی گفت : دوره آموزشی عمومی امداد ویژه خواهران از ۱۵ آبان ماه سال جاری با  رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور ۲۴ نفر از بانوان شرکت کننده در دوره و نیز ۵ ساعت آموزش تئوری و عملی در روز ، برگزارشد و فراگیران پس از کسب نمره قبولی گواهینامه دوره عمومی امداد دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام / ۲۰۱۰ 

 

 

کلمات کلیدی
الهام نظری
تهیه کننده:

الهام نظری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *