تهران

یکشنبه 19 اردیبهشت 1400

امداد رسانی هلال احمر شمیرانات به دو حادثه در این شهرستان

امدادگران هلال احمر شمیرانات روز یکشنبه در صحنه دو حادثه در ارتفاعات این شهرستان حاضر و امداد رسانی کردند‌.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران بعد از ظهر امروز دو حادثه سقوط از ارتفاع در ارتفاعات لشکرک و گیرافتادگی ۳کوهنورد در منطقه دارآباد شهرستان شمیرانات رخ داد.
 
دو تیم مجزا شامل ۲ تیم از پایگاه امدادونجات بین شهری قوچک و یک تیم پشتیبان از هلال احمر شمیرانات برای امداد رسانی به این دو حادثه اعزام شدند.
 
 حادثه اول مربوط به سقوط کوهنورد ۴۷ ساله در ارتفاعات لشکرک(منطقه سوهانک) رخ داد که یک تیم عملیاتی از پایگاه امدادونجات قوچک به محل حادثه اعزام شد.
 
در این حادثه آقای ۴۷ ساله از ناحیه مچ پای راست دچار آسیب‌دیدگی شدید شده بود که بعد از انجام اقدامات اولیه، از پایین دره به محل امن منتقل و جهت تکمیل مراحل درمانی با همکاری اورژانس به مرکز درمانی انتقال داده شد.
 
در حادثه دوم که در منطقه دارآباد( بالاتر از کافه فرامرز) بود، گیر افتادگی۳کوهنورد خانم به دلیل انحراف از مسیر اصلی کوهنوردی ،که سریعا یک تیم از پایگاه امدادونجات قوچک ویک تیم پشتیبان از هلال احمرشمیرانات به منطقه اعزام شدند.
 پس از رسیدن تیم های عملیاتی و جستجو درمنطقه ، ۳ کوهنورد رویت وبه پایین کوه منتقل شدند.
 
شرایط کوهنوردی در این فصل سال و مخصوصا با وجود شرایط کشور که با بیماری کرونا درگیر هستیم بسیار خاص است.
 
 کوهنوردان تا جایی که ممکن است از رفتن به ارتفاعات در این شرایط خود داری کنند و در صورت بروز حادثه می توانند با شماره ۱۱۲ تماس حاصل کنند.
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *