تهران

چهارشنبه 06 بهمن 1400

امدادرسانی هلال احمر به کوهنوردهای گرفتار در ارتفاعات تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ شاهین فتحی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران، در خصوص حوادث روز جمعه در ارتفاعات تهران گفت: علیرغم توصیه ها و تذکراتی که از سوی دستگاه های مربوطه صادر شد، برخی شهروندان به ارتفاعات تهران صعود کرده و گرفتار برف و کولاک شدند.
 
وی افزود: روز جمعه دو کوهنورد زن در ارتفاعات توچال دچار مشکل شدند و قادر به بازگشت نبودند و در حوالی جان پناه توچال گرفتار شدند. در همین راستا تیم های امدادی به منطقه مورد نظر اعزام شدند و این دو کوهنورد را به پایین ارتفاعات منتقل کردند.
 
فتحی با اشاره به یک حادثه دیگر در ارتفاعات تهران اظهار کرد: همچنین یک شهروند دیگر نیز در ارتفاعات شیرپلا دچار سانحه شد که به دلیل مصدومیت قادر به بازگشت به پایین ارتفاعات نبود که این شهروند نیز که قرار بود توسط بالگرد منتقل اما به دلیل برودت هوا امکان انتقال هوایی نشد، در نهایت به صورت زمینی در حال انتقال است.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران ادامه داد: همچنین در ایستگاه 5 توچال نیز یک گزارش مفقودی دریافت شده است که جست و جوی هوایی در راستای نجات این شهروند نیز آغاز شده است.
 
فتحی در پایان گفت: از شهروندان تقاضا داریم تا به هشدارهای ایمنی در روزهای سرد سال توجه کنند تا چنین مشکلاتی برای آن ها ایجاد نشود زیرا ممکن است که جان آن ها به خطر افتاده و تبعات سنگین برای آن ها به همراه داشته باشد.
کلمات کلیدی
دینا حقی
تهیه کننده:

دینا حقی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *