تهران

چهارشنبه 06 بهمن 1400

آغاز طرح ملی امداد و نجات زمستانه هلال‌ احمر در استان تهران 

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران از آغاز طرح ملی امداد و نجات زمستانی هلال‌احمر با ۴۴ پایگاه ثابت و موقت در سطح استان خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران ؛
شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران در این خصوص اظهار کرد: این طرح کمی زودتر از سال های گذشته و با توجه به برودت هوا و بارش های متعدد در بسیاری از نقاط کشور، از ابتدای آذر ماه آغاز به مدت ۱۱۵ روز تا ۲۵ اسفند ماه سال جاری اجرا خواهد شد که طی آن جمعا ۴۴ پایگاه امداد و نجات ثابت شهری، پست موقت، کوهستان، مراکز پاسخ گویی اضطراری شهرستانی، مرکز فرماندهی کنترل و هماهنگی عملیات، مرکز پاسخگویی ملی ۱۱۲ و سه تیم واکنش سریع در سراسر استان تهران بکارگیری خواهند شد. 
 
وی افزود: در این طرح، روزانه ۲۸۸ نفر و جمعا در طول اجرای کل طرح بالغ بر ۳۳۱۲۰ نیروی عملیاتی کادر و داوطلب و پزشکان و پرستاران در جاده‌های پرتردد و کوهستان‌های پرحادثه استان تهران حضور خواهند داشت تا در صورت وقوع هرگونه حادثه مرتبطی با ماموریت های جمعیت هلال احمر، به امدادرسانی هموطنان حادثه دیده بشتابند. 
 
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران ادامه داد: طرح امداد و نجات زمستانی به منظور تمرکز و تقویت امدادرسانی به حوادث جاده‌ای و سایر حوادث احتمالی همچون کوهستان که در فصل زمستان افزایش می یابد اجرا می شود که عوامل این جمعیت نیز نسبت به وظایف محوله از جمله خدمات امداد و نجات،کمک‌های اولیه و خدمات امدادی برای تسکین آلام آسیب‌دیدگان، به امدادرسانی در طول اجرای این طرح خواهند پرداخت. 
 
فتحی گفت: در طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر استان تهران در سال ۱۴۰۰، جمعا ۶۵ دستگاه خودروی عملیاتی شامل آمبولانس، خودروهای نجات، آرگو، موتور آمبولانسی ارتباطات و غیره به ارائه خدمات تعریف شده در طرح زمستانی امسال اقدام می‌کنند. 
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران اضافه کرد: از هموطنان تقاضا داریم تا بارعایت قوانین و مقررات ایمنی جاده ای همچون رعایت فاصله طولی خودروها در زمان بارش ها، از بروز حوادث و تلفات احتمالی در ایام و فصل سرد پیش رو پیشگیری نمایند و در صورت نیاز به امدادرسانی، با شماره ۱۱۲ تماس بگیرند.
کلمات کلیدی
الهام نظری
تهیه کننده:

الهام نظری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *